SAÇ MASKESİ YIPRANMIŞ SAÇLAR.

Saç Maskesi
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    Loading...

Genel olarak güzellik konusunda kadınlar erkeklerden çok daha bakımlı davranıyor. Elbette güzellik konusunda da kendilerine baktığından en güçlü silah ise saçlar oluyor. Kadınların saçları direkt olarak stillerini yansıtabildiği önemli bir kıl kümesidir. Saçlar genel olarak kadınlarda uzun ve hızlı büyüyen bir kıl kümesi olduğu için özgür bir şekilde şekil ve bakım yapılabiliyor. Saçlara yapılan bakım için de elbette bol malzeme gerekebiliyor. Kadınların saçları erkeklere göre daha hızlı çıktığı için uzunlaşan saç, daha fazla bakım gerektiriyor. Uzun saçların en büyük avantajı da istenildiği gibi özgürce şekil verilebilmesi oluyor. Saçların genel olarak fazla bakım ve yıkamadan ötürü bakım ihtiyacı hissetmesi oldukça doğal. Bir yerden sonra saçlar doğal saç maskesi isteyebiliyor. Bu istek elbette yanlış uygulanan saç bakımları veya kötü şampuanlar nedeniyle daha da artabiliyor. 

Yıpranan saçlara nazikçe yaklaşmak önemlidir. Saçlarınız sizin en değerli varlığınız olduğu için fiziksel anlamda da yıpratmamak gereklidir. Her ne kadar saçlara çok iyi bakım ve çok iyi şampuanlar uygulansa da sosyal hayatımızda ve dışarıda geçirdiğimiz vakitlerde saçlarımız bir çok maddeye maruz kalıyor. Toz, kir, rüzgarlar, yağmurlar, soğuk ve sıcak havalar direkt olarak saçları etkileyebiliyor. Evrimsel olarak saçlar kafayı koruyan ve üşümemesini sağladığı bilinmektedir. Ancak günümüzde hava kirliliği ve soğukların fazla olması direkt olarak saçlara negatif yansıyabilmektedir. Dış faktörler saçların yıpranmasında büyük rol oynamakta. Elbette bir de tüm bunların üzerine saçlara stres de hiç iyi gelmiyor. Stres, üzüntü, depresyon ve hormonların değişimleri de saçların bakımsız ve yıpranmış halde olabilmesini tetikliyor. 

Yıpranmış Saçlara Maskede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birinci öncelik kesinlikle yıpranmış saçlarınızın saç tipine uygun bir maske uygulamak gerekliliğidir. Kuru saçlara yağlı saçlar için uygulanan bir maskenin hiçbir faydası olmaz. Bunun yanında elbette kişinin alerjileri varsa bunlar da gözetilmelidir. Saçlarda alerjik bir maddenin bulunması kişiyi direkt olarak hasta edebilir veya hapşırtabilir. Maskeyi uyguladıktan sonra saçlara biraz zaman vermek gerekir çünkü doğal saç bakımı için zaman önemli bir durumdur. 

Zamana yaymanın avantajı elbette nüfuzunu artırmasıdır. Nüfuz etmesi artan bir maske her zaman başarılı olmaktadır. Saç bakım maskelerini temiz ve durulanmış bir saça uygulanması önemlidir. Birkaç gündür yıkanmayan bir saça uygulanması hiçbir işe yaramaz. Elbette maske uygulamasından sonra çok soğuk veya çok sıcak su ile saçları yıkamamak gerekir. Daima ılık su kullanarak saçların düzgün bir şekilde maskeden ayrılması gerekir. Daha istikrarlı ve güçlü sonuçlar için daima iki haftada bir bu tarz maskelerin yapılması mantıklıdır. Olabildiğince organik ve kimyasal barındırmayan içerikler ve malzemeler kullanarak saçlarınızı en iyi şekilde beslemeniz yararınıza olacaktır. Zeytinyağı, sarımsak, badem yağı gibi malzemelerle basit maskeler yapabilmek mümkün.