YENİLEYİCİ VE ARINDIRICI DETOKS SUYU

Yenileyici ve arındırıcı detoks
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    Loading...

Yenileyici ve Arındırıcı Detoks Suyu; Genellikle diyet sırasında tüketimi sağlanan, spor yapıldığı dönemlerde tüketiminin çok daha faydalı olduğu yenileyici ve arındırıcı detoks suları özellikle de bahar ve yaz aylarında yani metabolizmanın çok çalıştığı dönemlerde tercih edilmelidir. Bu detoks suları vücuttaki fazlalığı atmaya yaradığı gibi sindirim ve boşaltım sistemlerini de düzenler.

Detoks Suyu Tarifleri

Güne zinde başlamak için; Dilimlenmiş salatalık, dilim limon, su ve nane ile hazırlanan bir detoks suyu, güne zinde başlamak için özellikle de aç karnına ideal bir seçenek olacaktır. Yağ yakıcı özelliği olan bu detoks suyu özellikle de spor ve diyet ile desteklenirse kilo vermeye de oldukça yardımcıdır.

Sıkılaştırmaya yardımcı; Limon, misket limon, greyfurt, salatalık ve nane ile hazırlanan bir başka detoks suyu ise sıkılaşmaya yardımcı olması ile biliniyor ve malzemeleri dilimleyerek suya atmak yetiyor. Bu su da aynı şekilde tek başına tüketildiği zaman pek etkide bulunmaz ancak desteklendiği takdirde ciddi şekilde fayda sağlayabildiğini görmek mümkün.

Yağ yakımını hızlandırmak; Greyfurt, nane, yeşil elma, çilek ile hazırlanan bir başka detoks suyu ile de yağ yakımını hızlandırmak ve bu sırada çilek tadı ile lezzetli bir yolculuğa çıkmak oldukça kolay. Suya dilimlenip karıştırılan bu malzemeler yağ yakımına ve sindirime de yardımcı.

Göbek eritme; Havuç, portakal, armut, elma ve nane ile hazırlanan bir başka detoks suyunu hazırlamak için de tüm malzemeleri blenderdan geçirmek yeterli olacaktır. Yenileyici ve arındırıcı detoks suları içinde göbek eritme özelliğine sahip olan tek su budur ve hazırlaması da oldukça kolaydır. Püre gibi olmasını önlemek için üzerine su eklenebilir. Bu detoks suyu yağ yakma özelliğinin yanı sıra göbeğin erimesine de yardım eder ve kolaylıkla kilo vermeye de yardımcıdır.

Yağ yaktıran detoks; Salatalık, avokado, nane ile hazırlanan bir başka detoks suyu da püre haline gelen salatalık ve avokadonun  bir miktar su ve nane yaprakları ile birleşiminden oluşur. Yağ yaktıran bu detoks suyunu özellikle de spor esnasında tüketmek oldukça yararlıdır ve sindirimin de çalışmasını sağlar. Bu özellikleri ile de çokça tercih edilen detoks sularından biridir.

“GÖBEK YAĞI YAKAN DETOKS SUYU” yazımızı BURADAN okuyabilirsiniz.