SADE MAKYAJ VE DOĞAL GÖZ MAKYAJI

Sade Makyaj
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
    Loading...

Sade makyaj yapmak genel olarak her kadının yapabileceği bir iş. Özellikle duru ve alımlı bir görüntü oluşması adına genelde sade makyaj tercih edenler oldukça fazla. Sorunsuz bir şekilde makyaj yapan kadınlar, genel olarak sade makyajı hızlı ve pratik olmasından ötürü tercih edebiliyor. Bazı kadınlar ise sadece makyaj tercih ederek duru bir güzellik ortaya koymayı hedefliyor. Son yıllarda makyaj ve kozmetik firmalarının sunduğu ürünlere baktığımızda sade bir makyaj için bir çok seçenek bulunuyor. Bunun yanında kozmetik marketlerin de yaygınlaşması oldukça önemli bir etki yarattı. Kadınlar artık makyaj yaparken pek çok markayı tercih ederek makyajda da kombin yapma dönemini başlatıyor. Zahmetsiz bir şekilde sade makyaj yapmak isteyen kadınlar, artık hızlı bir şekilde sade göz makyajı da yapabiliyor.

Özellikle göz makyajları sorunsuz bir şekilde sade makyaja etki eder. Genel olarak yüksek oranda makyaj yapıldığında ilk ön planda olan gözlerdir. Pek çok makyaj taktiği ve hilesi ile yüzünüzü en güzel şekilde makyajla donatabilir ve harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Okulda veya işte kullanabileceğiniz bu taktikler genel olarak gözleri hedefler. Öncelikli olarak hafif makyaj ürünleri tercih edilmelidir. Hafif olmayan ürünler genelde ağır bir görüntü oluşturarak sade makyaj seçeneğini gerçekleştirememeye neden olur. Fondoten, maskara ve allık ile çok daha sade bir makyaj yapabilmek mümkün. Özellikle bu üç makyaj malzemesinin hafif olanları ve vücut renginize uygun tonları tercih edilmelidir. 

Nasıl Sade Makyaj Yapılır?

İnce yapılı fondötenler sade bir makyaj için idealdir. Vücut rengine yakın olmayan tonları tercih etmek hem kaba hem de kötü bir görüntü oluşturur. Gözenek problemleri yaşayan pek çok kadının ince yapılı fondöten kullanması genellikle öneriliyor. Sünger fondotenler de daha canlı ve aydınlık bir görüntü sunabiliyor. Vücut renginize yakın olmasa bile iyi bir şekilde makyaj uygulandığında yüzünüzde iyi bir makyaj görünümü vermek mümkün. Aydınlatıcı da burada devreye girmektedir. Koyu ve bronz tenli kadınlarda genellikle aydınlatıcı kullanımı da fazladır. Bu şekilde vücut tonunu biraz daha açabilmeniz mümkün. Elmacık kemiklerine, burun ucuna, çeneye ve çene altına uygulanan aydınlatıcılar sayesinde çok daha sade bir görüntü verilebilmektedir. 

Doğal göz makyajı yapmak da oldukça pratiktir. Far paletinizi iyi bir şekilde seçerek buna uygun bir sade makyaj yapabilirsiniz. Hafif ışıltı taşıyan bir far paletiyle de iyi bir görünüm elde edilebilir. Ancak sadelik ve doğallık açısından biraz abartı gibi de durabilir. Burada önemli olan nokta özellikle vücut tonunun iyi ayarlanmasıdır. Bir de maskara kullanımının yapılması da far paletiyle birlikte oldukça fark yaratmaktadır. Genel olarak bu tarz makyaj stratejileriyle ilerlendiğinde hem daha güzel hem de en sade ve doğal makyajı yapabilirsiniz.