NİŞAN MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Nişan Makyajı
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
  Loading...

Nişan evliliğe ilk adımın atıldığı önemli bir olaydır. Ülkemizde pek çok nişan merasimi ya belirli birmekanda ya da evde sevdiklerimiz ile birlikte yapılmaktadır. Hangisi olursa olsun nişanlar evliliğe doğru gidilen yolda önemli bir adım sayıldığından buna uygun şekilde giyinmek ve nişan makyajı yapmak önemlidir. Adeta bir düğün provası vazifesi gören nişanlarda makyaja da oldukça önem biçilmelidir. Nişanda şık bir kıyafet ve iyi bir saç ile makyaj kombininin önemi yadsınamaz. Bir gelin adayı olarakzerafet dolu bir nişan akşamı geçirmek için pek çok güzel makyaj yöntemi bulunur. Saç ve makyaj provalarıyla birlikte çok daha önceden belirlenmiş bir konsept oturtmak mümkündür. Nişan günü herhangi bir sürprizle karşılaşmamak adına bunu kullanmak genelde işe yarar. Alımlı ve güzel bir makyaj için gereken tüyolar oldukça fazladır. 

Nişan Makyajı Nasıl Yapılır?

Öncelikle nişan makyajı nasıl yapılır sorusu kafaları kurcalamaktadır. Pek çok gelin adayı, nişan makyajı yaparken nasıl başlayacağını bilememektedir. Özellikle gündelik ve alelade bir makyaj olamayacağı açıktır. Bu nedenle en iyi şekilde makyajı uygulamak gerekir. Önceden nişanınız için bir makyaj tarzı oluşturabilirsiniz. Bunun yararı hem nişan zamanı neyi nasıl yapacağınızı bilmeden davranmanızı önlemesidir. Daha önceden prova edilen makyajı kullanmak her açıdan rahatlık sağlar. Hem de nişan stresinde herhangi bir şekilde makyajla uğraşmanıza gerek kalmaz. Genel olarak nişanlar ülkemizde evlerde yapılması tercih edilir ve bu nedenle oldukça ışıklı bir ortamda pek çok kişiyle beraber olma durumu söz konusudur. Evin kalabalık olması neticesinde makyajı da en iyi şekilde gösterebilmek önemlidir. Kalabalık bir ortamda sade bir makyajın yapılması her zaman hayat kurtarır. Abartılı bir makyaj yapmak her zaman ilgi çeker ancak görüntü açısından pek tercih edilmez. İnsanların abartılı bir makyajı tanıması oldukça olasıdır. Bu nedenle alımlı, sade ve makyaj tekniklerinin kullanıldığı bir nişan makyajı ile nişan saçı modelleri kullanılmalıdır. 

Nişan Makyajı Neden Gereklidir?

Nişan makyajının yapılmasının en temel nedenlerinden birisi düğün öncesi makyaj potansiyelinizi görmek ve birçok yeni tanışılan misafire en iyi şekilde kendinizi gösterebilmektir. Bu açılardan bakıldığında iyi bir makyajın faydası oldukça fazladır. Cilt tipinize ve ten renginize göre uygun fondötenler ve kirpiklerinize uygun rimeller kullanmak gereklidir. Elbette yüz şekliniz de nişan makyajı için önemli olmaktadır. Göz makyajının ağır yapılmaması tavsiye edilir. Genelde göz teması kuracak yakınlarınıza karşı etkili ve alımlı bir intiba bırakmak gereklidir. Rujlar genel olarak nişan makyajı için ön planda tutulmaz. Gözlerin daha ön planda tutulması genel olarak trendler içerisindedir. Sade bir makyaj gerekliliği sayılan nedenlerden ötürü olumludur. Pek çok gelin makyajı modelinin hazırlayıcısı olan nişan makyajını yapmak düğün için oldukça kolaylaştırıcı ve potansiyel makyaj gücünüzü görebilmeniz için bir eşik olmaktadır.

OKUYUCU YORUMLARI
 • Tuğçe Akbilgin
  1 sene önce

  Elinize Sağlık…

  Ek olarak nişan, düğün ve her hangi bir organizasyon için profesyonel makyaj yapmak veya yaptırmak istiyor iseniz, bulunacağınız ortamın atmosferinden (açık hava, gece, yaz, kış…. ), kıyafetiniz, tarzın, yaşın ve anatominiz mutlaka belirlenip gerekli tonlar ve teknikler makyajınız için belirlenmelidir. Nişan Makyajı . Fotoğraf çekimleri de olacağından dolayı, çekim sonrası istenmeyen görüntüler için de ürün seçimine dikkat etmelisiniz.

  6