GELİN MAKYAJI MODELLERİ İÇİN TAVSİYELER

Gelin Makyajı
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    Loading...

Harika bir gelin olarak dünya evine girmek tüm kadınların hak ettiği bir şey. Bu nedenle en özel gecede en iyi şekilde makyaj yapılması önemlidir. İyi bir şekilde gelin makyajı yapabilmek için de oldukça fazla sayıda alternatif bulunmaktadır. Özellikle bu konuda uzman kişilerden gelin makyajı hizmeti almak genelde başarılı sonuçlar verebiliyor. Yüzün şekline ve tipine uygun bir şekilde dışarıdan gelen ışıkları da düşünerek makyaj yapmak en doğrusudur. Ayrıca bir çok faktör de yapılan makyajın kalitesini etkilemektedir. Bunlardan birisi de düğünün yapılacağı mevsimdir. Kış ayında yapılan bir düğünde gelin makyajı farklı olurken yaz ayındaki bir düğünde farklı olmaktadır. Tüm bu faktörler düğün makyajının nasıl olması gerektiğini etkilemektedir.

Elbette tüm gelinler güzel görünmek ve düğünde en ön planda olmak ister. Olması gereken de bu olduğundan iyi bir makyaj da yapmak fena bir fikir değildir. Makyajın yapılacağı yüzün iyi bir şekilde incelenmesi ve ilk paragrafta saydığımız faktörleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Doğru gelinlik, gelin saçı veya varsa gelin topuzu da beraberinde makyajı tamamlamaktadır. Yüz şekli genel olarak burada devrede girer. Hepsinin bir kombinasyonu çıkartıldığında en iyi şekilde gelin makyajı ortaya çıkabilmektedir. 

Yüz Tiplerine Göre Gelin Makyajı

Oval yüz şekline sahip gelinlerde kontur tekniğini aydınlatıcıyla birlikte iyi bir şekilde uygulamak oval yüzlerde köşeli bir görüntü yaratmaktadır. Bu yaratılan görüntü dışarıdan oldukça güzel ve etkili durmaktadır. Yuvarlak bir çene ile kendisini belli eden yuvarlak yüz tipi, yuvarlaklığı dengelemek üzerine gelin makyajı yapmalıdır. Gölgelerin orantılı bir şekilde dağıtılmasıyla dikkatleri gözlere ve dudaklara çekmek mümkün olabilmektedir. Kare yüz tipi için düğün makyajı yüz hatlarının köşeli olmasından ötürü cilt tonundan iki tık yukarıda bir fondöten kullanımı makuldür. Çünkü fondöten hemen elmacık kemiklerinin altına, burnun altına ve kenarlarına ve çenenin en köşesine uygulamak daha doğru bir tercihtir. Yüz olduğundan daha uzun görünecek ve kare görüntü azalacaktır. 

Dikdörtgen yüz tipinde genelde sert bir imaj vardır. Bu nedenle bu sert hatları biraz olsun yumuşatmaya özen göstermek gerekiyor. Yumuşak, oval ve yuvarlak bir görüntü verilmeye çalışılması her zaman için iyidir. Odak noktayı yüzün ortasına çekmek de işe yaramaktadır. Kalp şeklinde yüze sahip olan kadınlar gelin makyajı için önerilen yollardan biri allık kullanımının azaltılmasıdır. Çünkü elmacık kemikleri yeterince çıkık olduğundan ve dikkat çektiğinden daha da belirgin hale getirmeye gerek yoktur. Dudakları daha dolgun bir şekilde gösterecek bir dudak makyajı da destek sağlar. 

Kış aylarında yapılan makyaj genelde çarpıcı, vurgulu ve koyu tonlarda olmalıdır. Elbette burada gözler de oldukça fayda sağlar. Yaz aylarında daha fresh bir makyaj yapmak doğru olacaktır. Abartıya kaçılmaması tavsiye edilmektedir.