SAÇ BAKIMI? SAÇ BAKIMI NASIL YAPILMALI?

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    Loading...

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Saç bakımı nasıl yapılmalı; saç, hayatımızda en fazla özendiğimiz ve temizliğine özen gösterdiğimiz bölümümüz. Başımızın tam üzerinde yer alan kıl kümesi olması nedeniyle direkt olarak insanların gördüğü kısmımız oluyor. Bu da bizim saçlarımız için daha özenli olmamızı gerektiriyor. Saç bakımını yapmak genel olarak günlük bir aktivite olmaktadır. Genelde her gün duş alanlar veya iki günde bir duş alanlar için saç bakımı daha sık olmaktadır. Saç bakım kremleri, saç şampuanlarının kullanımı veya özel kremlerle beslenen saçlar, çok daha rahat bir performans almanıza neden olabiliyor. Saçlar genel olarak dışarıda veya herhangi bir yerde yıpranabiliyor. Saçların kırılganlık ve hassaslık seviyesinin düşük olması da bakım ihtiyacını yineletiyor. Genel olarak insanlar saçlarına nasıl bakması gerektiği ve saç bakımı nasıl yapılmalı konusunda fikir sahibi olmayabiliyor. Bu fikri vermek için de yazımızı inceleyebilir ve saç tipinize uygun bakımları uygulayabilirsiniz. 

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı? Elbette öncelikle saçların daha iyi olabilmesi için bazı durumlara dikkat etmek gerekir. Örneğin uzun süre şapka kullanmak saçlara zarar verebilmektedir. Bunun dışında duş sırasında sıcak bir suyla saçları yıkamak yine zarar vermektedir. Özellikle saç derisini kurutması bakımından yararlı vücut salgılarının yok olmasına sebep olunmaktadır. Saç derisinde üretilen bu yağ, tamamen ortadan kaldırılırsa kepeklenme, yağlanma veya kuruma gibi durumlar sıklıkla yaşanır. 15 günde bir şekilde saçları sıcak suyla yıkamak mantıklıdır. Ancak genel olarak ılık veya soğuk bir suyla yıkamak gerekir. Çünkü soğuk su saç derisindeki kan dolaşımını artırır ve hızlandırır. Saç kökünde bulunan hücrelere oksijen de daha hızlı gitmektedir. Evde saç bakımı nasıl yapılmalı sorularının cevabı olarak öncelikli olarak nelerin yapılmaması gerektiği bilinmelidir.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Özellikle saçlara uygulanan yağlar da önemli bir yer teşkil eder. Badem yağı en bilinen ve en fazla kullanılan yağlardan biridir. Uçların kırılması ve kırıkların alınması elbette uzamaya engel bir durumdur. Bu durumu düzelten en iyi yağ ise badem yağı olmaktadır. Şekil vermeyi ve yumuşamayı kolaylaştıran badem yağının faydaları oldukça fazladır. Öte yandan zeytinyağı kullanımı da saça iyi gelen yağlar içerisinde değerlendirilebilir. Doğal bir yağ olması nedeniyle ve besleyici özelliklerinin yüksek olması nedeniyle çok fazla kullanım yapılmaktadır. Boyalı saçlar için de bakım yapılabilmektedir ve yağlar boyanmış saçlar için herhangi bir sorun teşkil etmezler.

Saç Bakımında Kurutma Makinesine Dikkat!

Saçları doğal kurutmak da saçların uzun ömürlü olmasına neden olur. Saç kurutma makinelerinin sürekli kullanımı uçlarda kırılma veya saçların uçlarını yakma potansiyeline sahiptir. Başlıklı ve uzak bir şekilde kullanılmasına rağmen saçlara birden hava vererek kurutmak zararlı olabilmektedir. Saç bakımında bunlara dikkat edilmelidir. Saçların tıpkı sıcak suyla yıkanması gibi sıcak havayla kurutulması da saçlardaki yararlı yağları yok edebilmektedir. Bu tarz saç bakım önerilere dikkat vererek saç bakımınızı en iyi şekilde yapabilirsiniz.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.